Ako schudnúť s Dukanovou diétou

1 apríla, 2013 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  5724
ako schudnúť s dukanovou diétou

Ako väčšina diét, aj Dukanova diéta sa zameriava na konzumáciu určitých potravín a má aj vlastný cvičebný plán. Pierre Dukan, zakladateľ tejto diéty, navrhol diétu tak, že človek konzumuje potraviny primitívneho človeka. Diétny plán sa skladá zo zdravých potravín a je rozdelený do štyroch fáz. Dukanova diéta patrí medzi redukčné diéty a kým sa nedosiahne požadovaná hmotnosť, dovtedy sa Dukanova diéta dodržiava.

Fázy Dukanovej diéty

Dukanova diéta má 4 fázy, počas ktorých sa prijímajú jedlá bohaté na bielkoviny a obmedzuje sa príjem sacharidov.

1. fáza Dukanovej diéty

Počas prvej fázy sa konzumuje chudé mäso, mliečne výrobky a vajcia. Medzi chudé mäso sa zaraďujú ryby, hydina bez kože, s výnimkou kačice a husi a chudé, údené mäso. Konzumujú sa nízkotučné mliečne výrobky bez pridaného cukru. Vajcia sa konzumujú podľa potreby. Množstvo prijatej potravy nie je obmedzené a môžete jesť koľko chcete. Počas prvej fázy Dukanovej diéty môžete zjesť 1,5 lyžice ovsených otrúb a vypiť 1,5 litra vody.

2. fáza Dukanovej diéty

Počas druhej fázy Dukanovej diéty konzumujete to isté, čo v prvej fáze, avšak pridáte do jedálnička aj zeleninu. Striedajú sa dni čisto bielkovinové s dňami, kedy sa môžu jesť bielkoviny a zelenina. Nemôžu sa však jesť potraviny bohaté na škrob. Patria sem zemiaky, šošovica, hrach, kukurica a fazuľa. Podľa potreby môže konzumovať nasledovné potraviny: uhorka, šaláty, repa, reďkovka, brokolica, huby, zeler, paradajky, kapusta a iné. Počas druhej fázy sa konzumujú 2 lyžice ovsených otrúb. Keď sa dostanete do fázy, v ktorej je vaša hmotnosť na požadovanom čísle, prechádzate do fázy tri.

3. a 4. fáza Dukanovej diéty

V záverečných fázach Dukanovej diéty zaradíte do jedálnička potraviny s obsahom sacharidov. Môžete jesť celozrnný chlieb, mliečne výrobky, zeleninu a ovocie. Dukanova diéta sa taktiež opiera o jeden deň, v ktorom sa nič nekonzumuje. A ak sa začne ručička na váhe vracať na pôvodné čísla, treba si dať zase čisto proteínový deň. Obmedziť počas Dukanovej diéty treba chlieb, syr, škrobové ovocie a zeleninu.

Dukanova diéta a cvičenie

Počas Dukanovej diéty by sa mal vykonávať pravidelný pohyb. Cvičenie zahŕňa rýchlu chôdzu po dobu 25 minút, ktorá je veľmi dôležitá pre udržanie si váhy a efektívnosti chudnutia. Vhodné je aj zmeniť životný štýl, napríklad, že miesto eskalátora použijete schody, alebo zaparkujete na odľahlejšom mieste od vášho cieľa. Taktiež sa vyžaduje vykonávanie aktívnej fyzickej aktivity, ktorá zabezpečí spaľovanie kalórií.

Foto © Andres Rodriguez - Fotolia.com

Diskusia k článku Ako schudnúť s Dukanovou diétou

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Ako schudnúť s Dukanovou diétou