Čaj na chudnutie WuLong

20 októbra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  4225
čaj na chudnutie wu long

Čaj na chudnutie Wulong (známy aj ako "oolong" alebo "wu long") získal v ostatných rokoch prívlastok "nový zázrak na chudnutie". Pravdou však je, že čaj Wulong nie je ani "nový" ani "zázračný." Je známy už stáročia a rovnako známe sú aj jeho pozitívne účinky pri chudnutí. Čaj Wulong prvý krát objavili v 15. storočí, v čínskej provincii Fujian. Jedná sa o čiastočne fermentovaný čaj, čo znamená, že čajové lístky môžu po zbere len čiastočne oxidovať.

V čom je čaj Wulong iný od zeleného a čierneho čaju?

Čaj Wulong sa od ostatných čajov odlišuje časom fermentácie. Fermentácia dodáva čaju farbu. Zelené čaje sú z čajových lístkov, ktoré nepodliehajú fermentácii. Naopak čierne čaje sú plne fermentované. Lístky čaju na chudnutie Wulong podliehajú fermentácii len čiastočne.

Prečítajte si viac o zelenom čaji a jeho vplyve na chudnutie.

Má čaj Wulong naozaj vplyv na chudnutie?

Číňania veria, že čaj Wulong je účinný pri kontrole a udržiavaní zdravej telesnej hmotnosti. Nedávne vedecké štúdie dokazujú, že "zázračný" čaj Wulong naozaj pomáha pri chudnutí. V jednej nedávnej štúdii, 102 čínskych žien, ktoré pili štyri šálky čaju Wulong denne, zhodili viac ako kilogram telesnej hmotnosti za 6 týždňov.

Štúdie z Tukoshimskej univerzity a amerického ministerstva poľnohospodárstva ukazujú, že čaj Wulong zvyšuje rýchlosť oxidácie tukov, čo je hlavnou príčinou toho, že sa považuje za "zázrak na chudnutie". Jednoducho povedané, pitie čaju Wulong urýchľuje metabolizmus, čo má za následok spálovanie kalórií.

Súčasťou experimentu bola konzumácia čistej vody, úplne vylúhovaného čaju Wulong, čiastočne vylúhovanéo čaju Wulong a vody obsahujúcej 270 g kofeínu (čo zodpovedá plne vylúhovanému čaju Wulong). Každý z účastníkov podliehal experimentu 3 dni. Na konci každého dňa im bola meraná rýchlosť metabolizmu.

Bolo preukázané, že rýchlosť metabolizmu účastníkov, ktorí konzumovali čaj v "plnej sile" a vodu obohatenú kofeínom sa zvýšila o 2,9 % a 3,4 %, čo naznačuje, že kofeín má účinok na zvýšenie metabolizmu.

Zaujímavejším zistením však bolo, že účastníci experimentu, ktorí konzumovali čaj v "plnej sile", zažili 12,9 % nárast spaľovania tukov, pričom toto zvýšenie nebolo preukázané pri požití kofeínovej vody.

Štúdie špekuľujú o skutočnosti, že isté zložky čaju Wulong podporujú prednostné využitie tukov ako zdroja energie. Táto informácia je však orientačná a k jej potvrdeniu sú potrebné ďalšie štúdie.

Je čaj Wulong ozajstným zázrakom na chudnutie?

Nesmieme zabúdať na to, že okrem samotného pitia čaju Wulong, treba dodržiavať zásady zdravej výživy a pravidelného pohybu. Ak ste milovníkom kávy a premýšľate nad zmenou, určite vyskúšajte čaro čaju Wulong. Možno budete milo prekvapení nielen jeho chuťou, ale aj pozitívnym vplyvom na vašu váhu.

Zaujímavé fakty o čaji Wulong

  • Čaj Wulong zlepšuje schopnosť spaľovať tuky o 12 %.
  • Je o 250% účinnejší pri stimulácii metabolizmu než zelený čaj.
  • Polyfenoly, ktoré sú v čaji Wulong, znižujú vstrebávanie tuku a cholesterolu o 50 %.
  • Pomáha znižovať "brušný tuk".
  • Pôsobí ako prevencia pred vysokým krvným tlakom.
  • Znižuje "zlý" LDL cholesterol.
  • Pomáha odbúravať stres a jeho voňavá aróma podporuje relaxáciu.

Foto © lefebvre_jonathan - Fotolia.com

Prečítajte si viac: Ako schudnúť z brucha
Diskusia k článku Čaj na chudnutie WuLong

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Čaj na chudnutie WuLong