Ako schudnúť po Vianociach a konečne viesť kontinuálne zdravší životný štýl?

18 januára, 2014 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  4341

Mnoho ľudí si po Vianočných sviatkoch a príchodom Nového roka dáva rôzne predsavzatia. Niektoré sa dodržiavajú jednoduchšie, iné zas ťažšie, ale napriek tomu sú akýmsi motivátorom k zmene. Často však pri tých zložitejších stratíme motiváciu a rýchlo podľahneme starým zvykom, dokonca niekedy skôr ako „novú“ zmenu aplikujeme do svojho života. K týmto zložitejším zmenám patrí určite aj chudnutie.

Po sviatkoch plných rodinnej pohody a oddychu bez stresov si doprajeme dobrôt viac ako by sme mali. Je to náš obvyklý spôsob prežitia Vianoc, ktorý však prirodzene vedie k zvýšeniu našej hmotnosti. Metód ako schudnúť nájdete mnoho, avšak ktorá je tá ideálna?

Ak sa už rozhodnete schudnúť a mať pevnú vôľu, voľba redukčnej metódy či diéty by nemala zostať iba na úrovni „potrebujem rýchlo schudnúť“. Rýchlym chudnutím docielite iba 2 veci a to síce rýchlu redukciu hmotnosti, ale iba na krátky čas bez dlhodobých výsledkov. Chudnutie ako také by malo byť systematické, najlepšie pod odborným lekárskym dohľadom, malo by trvať dlhšie časové obdobie a malo by Vás naučiť viesť zdravší životný štýl, ktorým sa tak vyhnete všade spomínanému JOJO efektu.

Takouto metódou je aj proteínová diéta PROTISSIMO, ktorá nemá za cieľ iba zredukovanie hmotnosti, ale aj postupné zavedenie zdravšieho štýlu do života daného človeka. Pozostáva väčšinou zo 4 za sebou nadväzujúcich fáz, z ktorých každá má svoje opodstatnenie. Trvá síce dlhšie časové obdobie, čo mnohých môže odradiť, avšak v tom treba hľadať jej výhodu. Systematicky redukuje hmotnosť, postupne sa počas nej znova zavádzajú do jedálnička klasické potraviny a po skončení diéty telo neprejde šokom, pretože na konci redukcie konzumujete už iba normálnu zdravú stravu. Možno ste už absolvovali podobnú diétu a príliš Vám nechutila, pretože jedlá boli monotónne a fádne. Pri diéte PROTISSIMO je vylúčená jednotvárnosť, pretože sú jedlá vyrobené z tých najkvalitnejších surovín a na výber je viac ako 60 rôznych druhov slaných a aj sladkých jedál, z ktorých si každý vyberie tie svoje obľúbené. Nechutia ako z prášku a ich príprava je rýchla a jednoduchá. Nemusíte počítať kalórie a ani pracne pripravovať jedlá. Niektoré sú hotové k priamej konzumácii a ostatné si jednoducho pripravíte a môžete ihneď konzumovať.

Ak Vás metóda a prístup akým diéta PROTISSIMO redukuje hmotnosť a vedie ľudí k zdravému štýlu života bez následného priberania zaujala môžete navštíviť Centrum chudnutia PROTISSIMO pod vedením MUDr. Martina Kleina v Poliklinike na Mýtnej 5 v Bratislave alebo navštívením internetovej stránky www.zdravoschudnut.sk, kde sa dozviete o diéte viac.

Diskusia k článku Ako schudnúť po Vianociach a konečne viesť kontinuálne zdravší životný štýl?

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Ako schudnúť po Vianociach a konečne viesť kontinuálne zdravší životný štýl?