Ako schudnúť? Ovos je ideálny pomocník pri diétach!

22 novembra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  7360
diety-a-chudnutie_ako_schudnut_ovos

Keď chcete držať niektorú z diét, pri ktorej by ste chceli rýchlo a zdravo schudnúť, určite si vyberte takú, ktorá vám dovolí konzumovať ovos.

Ovos a zdravé chudnutie

Ovos je mimoriadne výživná potravina, obsahuje veľa minerálov, bielkovín ale aj rozpustnej vlákniny, ktorá je veľmi dôležitá pri správnom fungovaní tráviacej sústavy a preto je výborná pri chudnutí.

Hlavná zložka ovsa je betaglukán, je to rozpustná vláknina, ktorá znižuje hladinu glukózy a inzulínu, ktorá po konzumácii jedla stúpa. Preto je ovos vhodný pre diabetikov a pre ľudí, ktorí trpia výkyvmi hladiny cukru v krvi. Ovos taktiež posilňuje imunitný systém a znižuje hladinu LDL cholesterolu v krvi. Okrem toho ovos zmierňuje zmeny nálady, pretože stabilizuje hladinu estrogénu hlavne u žien, ktoré trpia predmenštruačným syndrómom.

Ovos je výborný pre ľudí, ktorí trpia syndrómom dráždivého črevagastritídou, nakoľko upokojuje tráviacu sústavu. Taktiež znižuje riziko vzniku rakoviny hrubého čreva, pretože tlačí potravu aj s karcinogénmi čreva von. Je taktiež výborný pre ľudí, ktorí často trpia zápchami, pretože zlepšuje činnosť tráviacej sústavy.

Aký ovos je vhodný pri chudnutí

Počas držania diéty pri ktorej sa chudne, je lepšie použiť ovos drvený alebo ovsenú múku. Instantný ovos je rafinovaný a stráca vo väčšej miere výživné zložky. Ovsenú kašu si pripravíte s odtučneným mliekom a nemusíte sa báť nadbytočných kalórií. Nebojte sa experimentovať a do ovsa s mliekom pridať rôzne ovocie. Najlepšie sú bobuľoviny, banány, jablká či hrušky. Takto si vykúzlite zdravé a chutné raňajky za pár minút.

Ovos sa môže konzumovať surový alebo varený a taktiež je výborný pri použití do koláčov.

Živiny, ktoré nájdete v ovse

  • vitamíny B1, B2, B3, B5, E, K
  • kyselina listová, biotín
  • bielkoviny
  • vláknina
  • zložené sacharidy
  • vápnik, železo, kremík, selén, fosfor, horčík, meď, mangán, draslík, zinokDiskusia k článku Ako schudnúť? Ovos je ideálny pomocník pri diétach!

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Ako schudnúť? Ovos je ideálny pomocník pri diétach!