Ako schudnúť resp. nepribrať na pracovisku

7 novembra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  3895
ako schudnúť a nepribrať na pracovisku

Typický pracovný deň väčšiny z nás pozostáva z dlhého sedenia v kancelárii. Nie sme naprogramovaní k sedeniu ale k pohybu. Nedostatok pohybu je škodlivý nielen pre metabolizmus ale aj pre chrbticu. Pokúste sa teda sedenie prerušovať vstávaním, prechádzaním a aktívnymi prestávkami.

Tipy ako schudnúť resp. ako nepribrať na pracovisku

1. Telefonujte postojačky

Skúste telefonáty vybavovať postojačky. Sedením pri telefonáte určite neschudnete. Telefonovanie v stoji má pozitívny vplyv aj na Váš prejav v telefóne. Hlas je dôraznejší a ľahšie si presadíte svoj názor.

2. Prestávka na kávu opäť postojačky

Nájdete si vhodné miesto, kde by ste si kávu spolu s kolegami vychutnali v stoji, čo bude mať pozitívny dopad nielen na váš krvný obeh ale aj na medzistavcové platničky.

3. Prechádzka po obede.

Po výdatnom ale zdravom obede neleňošte. Skúste sa na pracovisko prejsť pešo, alebo ak máte čas, skúste si ísť ešte niečo vybaviť. Poobedná prechádzka podporí metabolizmus a spáli prebytočné kalórie, ktoré vám bránia v chudnutí.

4. Strečingom proti nadváhe a stresu

Koniec pracovného dňa je vhodná doba na niekoľko strečingových cvikov. Uvoľníte tak svaly a zbavíte sa napätia, ktoré sa vo vás nahromaždilo počas pracovného dňa. Strečing a aerobik sú pri chudnutí odporúčané aj ako večerné cvičenia.

5. Stepper namiesto rotopedu

Ak po práci zvyknete ešte cvičiť doma alebo v posilovne, zvážte výber vhodného druhu cvičenia, pri ktorom sa nesedí. Ak chudnete obvykle s rotopedom, skúste ho občas vymeniť za stepper.

Foto © pressmaster - Fotolia.com

Diskusia k článku Ako schudnúť resp. nepribrať na pracovisku

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Ako schudnúť resp. nepribrať na pracovisku

Nie je možné pridávať komentáre.