Ako schudnúť a nemať chuť na sladké

6 novembra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  4746
ako schudnúť cvičením

Máte radi sladkosti? Chuť na sladké je úplne prirodzená a nie všetky cukry sú stelesnením zla. Zrelé a sladké plody obsahujú viac živín ako plody nezrelé, čo zariadila už sama príroda. Chuť na sladké sa u každého líši. Ľudia, ktorí majú citliví metabolizmus cukrov, môžu pociťovať po vyradení sladkostí hlad a niektorým nepomôže nič iné ako úplná abstinencia.

Rady na chudnutie bez sladkého pokušenia

Prevencia

Pred chuťou na sladké sa chráňte dostatkom spánku a konzumáciou potravín, z ktorých sa cukor uvoľňuje postupne. Zaraďte do svojho jedálnička viac strukovín, surovej zeleniny a ovocia a ako chuťovku müsli tyčinky.

Veľa pohybu

Všetko, čo vám zdvihne náladu, brzdí chuť na sladké. Spravte si aspoň 2x týždenne čas na šport, ktorý vás baví a spálite pri ňom dáke tie prebytočné kalórie.

Sladká bodka

Každodennú chuť na sladké riešite tým, že si každý deň doprajete malý zákusok? Zmeňte to! Pokiaľ si dáte plnohodnotné jedlo, ktoré vás dostatočné zasýti, je tu veľmi malá pravdepodobnosť, že si nájdete kúsok miesta na to, aby ste si zobli z tortičky.

Abstinencia

Ak sa vám nedarí udržať v norme vaše „zákuskové“ radovánky, bude pre vás najlepšie tento zlozvyk úplne vypustiť zo svojho života. Čo to presne znamená? Budete sa musieť definitívne rozlúčiť na 6 až 8 týždňov so sladkým. Po tejto dobe si mozog a zažívací trakt zvyknú na život bez cukru a prestanú túžiť po zmrzline, koláči či iných kalorických bombách.

Foto © Minerva Studio - Fotolia.com
Diskusia k článku Ako schudnúť a nemať chuť na sladké

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Ako schudnúť a nemať chuť na sladké