Ako nepribrať cez Vianoce

12 decembra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  3019
ako nepribrať cez vianoce

Priemerný človek priberie v období od novembra do januára približne 3 kilá. V týchto zimných mesiacoch priberajú ľudia ľahšie, pretože sa menej hýbu a samozrejme, viac si pochutnávajú na vianočných pochúťkach. Ale kto chce byť nešťastný zo svojho priberania cez Vianoce? Postupujte podľa nasledujúcich tipov, ako sa zbaviť kíl, ktoré sa na vás nalepia práve cez Vianoce.

  • Prístup

Ak začnete vianočné pochutnávanie si na všetkom čo vidíte bez toho, aby ste si stanovili kritéria čo áno a čo nie, budete po Vianociach ľutovať, že ste sa nedržali na uzde. Rozhodnite sa, užiť si sviatky bez všetkých dobrôt, ktoré vám ponúkajú. Vyberte si len to, na čo máte naozaj chuť, nemusíte ochutnávať predsa všetko. Radšej si povedzte, že dnes zjete jednu maškrtu a zajtra ďalšiu, nie všetky v jeden deň.

  • Jedzte iba toľko, koľko potrebujete

Neusilujte sa pri každom jedle natlačiť do seba všetko, čo vidíte a dokážete zjesť a na konci si budete musieť povolovať opasok. Urobte to práve naopak! Vychutnajte si každé sústo, užite si jedlo a cíťte sa pritom skvele. Tento tip vám zaručene ušetrí stovky nadbytočných kalórií z každého jedla. Ak chcete ochutnať zo všetkého, spravte si malé porcie a jedzte ich vo väčších časových odstupoch. Nezaťažíte si toľko žalúdok a zaručene zjete menej.

  • Cvičte

Aj keď začali sviatky, určite sa nevzdajte svojho zaužívaného cvičenia. Ak raz prestanete, bude sa vám veľmi ťažko vracať späť do formy. Ak sa vám naozaj nepodarí dostať do posilňovne, urobte si pár cvikov doma, alebo choďte na dlhšiu prechádzku. Takéto cvičenie či prechádzka vám udrží na pamäti, že chcete zostať štíhly a zdravý. Pamätajte tiež na to, že sviatky nie sú o tom, ako sedieť doma a sledovať televíziu a pochutnávať si na orieškoch, koláčikoch či čokoláde.

  • Daj to preč

Ak máte doma pochúťky pripravené pre hostí, vytiahnite ich len vtedy, keď prídu a hneď ich dajte preč, keď odídu. Nebudete tak mať sladké pokušenie rovno pred sebou. A ako sa hovorí, zíde z očí, zíde z mysle. Ak vás pochúťky aj napriek tejto rade stále lákajú, naberte si na tanierik len pár a zvyšok nechajte na potom.

  • Miera a dobrá vôľa

Posnažte sa cez Vianoce zostať v pokoji a bez stresu. Ako náhle ste pod väčším stresom, vzrastá chuť na jedlo. Užite si Vianočné sviatky v pokoji a s rodinou. Obklopte sa príjemnou atmosférou a pohodou. Radšej si prečítajte dobrú knihu, či časopis, alebo zavolajte kamarátom, ako by ste mali vyjedať chladničku.

Foto © Marco Mayer - Fotolia.com

Prečítajte si viac: 10 tipov k rýchlejšiemu schudnutiuDiskusia k článku Ako nepribrať cez Vianoce

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Ako nepribrať cez Vianoce