Ako chudnúť a nepribrať. Začnite jesť pravidelne jablká.

21 novembra, 2011 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  8414

Chcete schudnúť a neviete ako? Zaraďte do svojho jedálnička jablká. Sú výborným zdrojom vitamínov, minerálov, obsahujú taktiež aj vlákniny. Veľmi dobre prečisťujú organizmus a pri chudnutí sú potravinou číslo jeden.

Jablká a chudnutie

Jablká obsahujú veľa pektínu (rozpustná vláknina), ktorý podporuje peristaltiku čriev. Jablká takto pomáhajú organizmu zbaviť sa jedov a udržujú tak čreva v dobrom stave. Pektín okrem toho, že pomáha pri chudnutí, znižuje taktiež aj hladinu LDL cholesterolu v krvi.

Okrem pektínu sa v jablkách nachádzajú enzýmy podporujúce trávenie, napríklad kyselina jablčná. Kyselina jablčná pomáha telu sa zbavovať jedov, ktoré môžu byť dôvodom vzniku celulitídy a pomáha taktiež rozkladať zvyšky tukov v telesných bunkách.

Podľa výsledkov štúdií, ktoré sa zaoberajú konzumáciou jabĺk, je dokázané, že jablká znižujú riziko vzniku niektorých druhov rakoviny. A čo dôležitejšie, chránia mozog pred poškodením spôsobeným Alzheimerovou či Parkinsonovou chorobou. Za tieto ochranné účinky zrejme môžu antioxidanty kvercetín, epikatechín a procyanidín, ktoré sa nachádzajú v šupke. Preto by sme mali jesť jablká aj so šupkou, aby sme ich nestratili.

Očistný program s jablkami

Očistný program spočíva v tom, že jeden celý deň jeme iba jablká a vypijeme aspoň 8 veľkých pohárov vody. Prečistíme tak organizmus od škodlivých látok.

Zdravé chudnutie s jablkami

Ak chcete zdravo chudnúť, zaraďte do svojho jedálnička jablká na raňajky. Pokrájajte si ich do ovocného šalátu a zmiešajte s nízkotučným jogurtom.

Živiny, ktoré určite nájdete v jablkách:

  • vitamíny B3, C, E, K
  • betakarotén, biotín, kyselina listová
  • vláknina
  • sacharidy
  • kyselina jablčná
  • pektín
  • vápnik, chróm, zinok, draslík, mangán, železo, horčík, fosfor
Diskusia k článku Ako chudnúť a nepribrať. Začnite jesť pravidelne jablká.

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku Ako chudnúť a nepribrať. Začnite jesť pravidelne jablká.