6 návykov pre úspešné chudnutie, zdravé telo i myseľ

3 mája, 2015 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  4385
úspešné chudnutie, zdravé telo i myseľ

Úspešné chudnutie a úspešný život

Pre úspešné chudnutie, úspech v živote a dodržiavanie zdravého životného štýlu, je potrebné robiť oveľa viac, než len cvičiť a držať diéty. Vyžaduje to zameranie sa na našu myseľ, telo, ducha a emócie. Začnite s nasledujúcimi šiestimi krokmi, ktoré vám pomôžu zmeniť celkový prístup k životu. Môžeme vám s istotou zaručiť, že okamžite spozorujete zmenu nastavenia vašej mysle – či už v rámci cvičenia, chudnutia alebo stravovania.

Pozitívny výhľad do budúcnosti

Váš prístup k chudnutiu, životu a vnímanie udalostí vo vašom živote určujú aj vaše nálady. Každý človek zažíva stres, každý zažíva na ceste životom sklamania a musí čeliť určitým prekážkam. Avšak ľudia s pozitívnym myslením si omnoho častejšie uvedomujú, aké dôležité je dosahovanie malých cieľov pre ich osobný rast. Dôležité je tiež naučiť sa primerane reagovať na udalosti, ktoré nemôžeme ovplyvniť. Takže sa vykašlite na stres z vecí, ktoré ovplyvniť nemôžete a sústreďte sa na tie, ktoré môžete kontrolovať.

Majte radosť z toho, čo robíte

Svetoznáme diela sa netvoria každý deň, rovnako ako ani autori týchto diel nezačnú byť uznávaní zo dňa na deň. Tiež je potrebné povedať, že ani proces úspešného chudnutia sa nekončí po prvom týždni. Všetko si vyžaduje čas a trpezlivosť a konečné výsledky sa dostavia pomocou vykonávania malých a jednoduchých krokov. Všetci tí, ktorí sa naozaj snažia žiť zdravo vedia, že vyhľadávanie ľahších spôsobov na dosiahnutie cieľov im ich problémy len tak ľahko nevyrieši. Poľavenie v snahe dosiahnuť vaše ciele a vyhľadávanie nevhodných skratiek môže mať za následok, že vás to nakoniec privedie na cestu, na ktorú ste sa vlastne ani nechceli dostať.

Jedzte, aby ste nakŕmili svoje telo i myseľ

Keď si v honbe za rýchlym schudnutím a „perfektným“ telom odopierate to, na čo máte naozaj chuť, robíte svojmu telu vlastne veľmi zle. Jedlo má schopnosť priniesť potešenie, poskytnúť výživu, uzdraviť človeka, alebo aj zlepšiť spoločenské vzťahy. Keď poskytnete telu v rámci zdravej, ale sýtej diéty to, po čom naozaj túži, určite tým nič nepokazíte. Experimentujte so svojimi diétami, až kým nenájdete dokonalé spojenie medzi vašimi cieľmi a radosťou z prijímania kvalitnej stravy.

Vychutnajte si každý moment

Ak prestaneme byť vnímaví, riskujeme, že sa v tomto svete stratíme – v uponáhľanom svete, v ktorom sa neustále presúvame z jedného miesta na druhé, bez akéhokoľvek zastavenia sa a vychutnania si daného momentu. Tak často sme posadnutí svojimi cieľmi, že zabúdame oceniť pokrok, ktorý sme už stihli urobiť. Venujte každý deň určitý čas vďake za to, čo máte, za ľudí vo vašom okolí a za to, že si môžete plniť vaše ciele. Každodenná 10 minútová joga alebo meditácia môže vo vašom živote zmeniť veľa k lepšiemu. Pamätajte: kúzlo úspechu a šťastia sa skrýva práve v malých veciach.

Prevezmite zodpovednosť za svoje činy

Nezáleží na tom, koľko motivačných citátov denne prečítame alebo koľko inšpiratívnych filmov si pozrieme. Sme strojcami svojich vlastných životov - od dodržiavania zdravého životného štýlu, cez vzťahy až po kariéru. My sme kapitánmi našich lodí, ktoré môžeme smerovať kamkoľvek chceme. Tí, ktorí sa v živote naozaj snažia, chápu, že veľmi dôležitá je disciplína a na výhovorky sa neberie ohľad.

Urobte z pohybu každodennú prioritu

Jedno z najväčších tajomstiev ľudí, ktorí sa snažia schudnúť a žiť zdravým životným štýlom, je ich odhodlanie a záväzok zostať zásadový. Pre úspešné schudnutie a zdravý životný štýl nie je povinnosťou každý deň nutne navštíviť posilňovňu, ale potrebná je snaha akýmkoľvek spôsobom zahrnúť pohyb do každého jedného dňa v našom živote. Nie vždy je možné ísť do posilňovne. Avšak môžete si dopriať príjemnú prechádzku, môžete si napríklad zacvičiť doma s váhou vlastného tela alebo si môžete ísť zatancovať. Tak ako je nevyhnutnosťou platiť účty, či nakupovať v potravinách, tak by malo byť nevyhnutnosťou každý deň sa hýbať.

Aký je ďalší zvyk, ktorý si myslíte, že je úzko spätý s úspešným schudnutím a dosahovaním životných cieľov v rámci zdravého životného štýlu? Podeľte sa o zvyky, ktoré vám pomohli schudnúť a žiť plnohodnotnejší život v diskusii pod článkom, alebo si prečítajte 24 dôvodov, prečo sa vám ešte nepodarilo schudnúť.
Diskusia k článku 6 návykov pre úspešné chudnutie, zdravé telo i myseľ

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku 6 návykov pre úspešné chudnutie, zdravé telo i myseľ