5 potravín so zdravými tukmi, ktoré vám spália tukové vankúšiky

28 októbra, 2013 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  21117
tuky

Mnoho z nás túži po krásnej postave a často sa dáme nahovoriť na najnovšiu diétu, dúfajúc, že zhodíme prebytočné kilogramy a budeme sa konečne cítiť skvelo. Existuje veľa mýtov v oblasti výživy a jedným z nich je, že z tuku sa priberá. Spoločnosť je posadnutá nízkotučnými výrobkami a výrobkami bez tuku, mysliac si, že sú zdravšie. To ale pravda nie je. Väčšina potravín, ktoré majú nízky obsah tuku alebo sú úplne bez tuku, sú rafinovane spracované potraviny a tuk je v nich nahradený cukrom. A práve, keď chcete nejaké to kilo schudnúť a spáliť tukové vankúšiky, cukry predsa nie sú dobrá voľba.

Prečo potrebujeme tuky

Tuky sú pre telo a pre správne fungovanie organizmu nevyhnutné. Existujú zdravé tuky, nazývajú sa nenasýtené tuky, ktoré nám zaručujú duševnú pohodu, pomáhajú pri znižovaní zlého cholesterolu v krvi a dokonca nám aj pomáhajú znížiť váhu. Netreba však zabúdať aj na to, že vitamíny A, D, E a K sú rozpustné v tukoch a bez tukov by sme z nich nemali žiadny úžitok. Nevstrebali by sa a vyplavili by sa z organizmu nevyužité.

Ktoré tuky sú zdravé a kde ich nájdeme

Máme pre vás zoznam zdravých tukov, ktoré by nemali chýbať vo vašom jedálničku. Nielenže sa budete cítiť lepšie, pomôžu vám zlepšiť zdravotný stav a budete mať menej pocit hladu.

Ďalej: Orechy
Diskusia k článku 5 potravín so zdravými tukmi, ktoré vám spália tukové vankúšiky

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku 5 potravín so zdravými tukmi, ktoré vám spália tukové vankúšiky