3 tvrdé kroky, ktoré vám zaručene pomôžu schudnúť

10 októbra, 2013 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  8060
diety-a-chudnutie-8-hodinova-dieta

Poznáte to, snažíte sa schudnúť niekoľko mesiacov, dokonca niekoľko rokov. Napokon sa úspešne napracete do džínsov zo stredoškolkých čias, avšak skôr či neskôr, máte opäť problém prevliecť ich cez stehná. Prečo je teda chudnutie tak strašne náročné? Ponúkame vám niekoľko tvrdých skutočností, ktoré budete musieť prekonať, ak chcete schudnúť a udržať si vašu vytúženú postavu.

Drastické diéty nie sú odpoveďou

Aj keď sa veľa ľudí snaží schudnúť tým, že obmedzia sacharidy, alebo prijímajú len tekutú stravu, tieto metódy nemôžu trvať navždy. Takéty typy stravovania nie sú nutrične výživné resp. sú tak obmedzujúce, až napokon skončíte pri jedle, ktorého sa dožadujete. Navyše, akonáhle dosiahnete vašu cieľovú váhu a vrátite sa späť k starému spôsobu stravovania, vaša váha sa často vráti na tú pôvodnú. Schudnúť a udržať si to je len a len o zmene životného štýlu. To znamená, zostaviť si zdravé stravovanie, ktoré je možné dodržiavať po celý zvyšok vášho života.  Je preukázané, že strava založená na ovocí a zelenine, celozrnných výrobkoch a chudých bielkovinách skutočne funguje. Samozrejme, je dovolené  čas od času podvádzať – čo môže znížiť vaše túžobné chute na sladké – avšak vždy s mierou! Kým si osvojíte nové stravovacie návyky, môže to nejaký čas potrvať, no potom sa už len budete čudovať, ako ste mohli jesť len cheeseburgery, kolu a koláče každý deň.

Čítajte: Stévia - sladidlo nielen pre tých, čo chcú chudnúť

Počítať kalórie sa oplatí

Schudnúť a udržať si váhu je založené na matematike: príjem kalórií nemôže presiahnuť výdaj. Na to, aby ste mohli schudnúť, budete musieť vytvoriť kalorický deficit. Aj keď sa počítanie kalórií môže zdať prísne, ak nechcete sledovať, čo všetko ste počas dňa zjedli, nikdy nedosiahnete váhu, ktorú ste si vytýčili. Začnite teda návštevou svojho dietológa, ktorý vám odporučí, koľko toho musíte schudnúť a taktiež vám určí primeraný denný kalorický príjem. Časom si na to zvyknete tak, že vám to umožní nedržať sa tak striktne detailného stravovacieho a tréningového denníku. Mnoho ľudí si  svoje denné stravovanie zaznamenáva v tzv. stravovacom denníku, ktorý zaznamenáva kalorické množstvá. Na internete nájdete nespočetné množstvo aplikácií, s pomocou ktorých vám pôjde rátanie kalórií ešte ľahšie.

Čítajte: Schudnite bez cvičenia - viac spite

Viac sa hýbte

Zdravá strava je kľúčom chudnutia, avšak ak máte nadváhu viac ako zopár kíl, potom to nie je úplne dostatočné. Budete musiet začať cvičiť a nemyslím tým len prechádzku po okolí. Podľa väčšiny odporúčaní zdravého chudnutia, musíte začať pravidelne cvičiť hodinu denne, aspoň 2 – 3x týždenne. Hovoríme hlavne o tom druhu cvičenia, ktoré zrýchli váš tep, ako je beh, bicykel alebo kardio tréning v posilňovni. Možno sa vám hodina zdá príliš veľa, avšak akonáhle si tento čas ukrojíte iba pre seba, bude to niečo, na čo sa začnete tešiť každý deň. Ak je vašou jedinou sťažnosťou nuda, vždy je tu spôsob rôznej obmeny kardio tréningov, čo udrží vaše nadšenie z cvičenia. Okrem spaľovania kalórií, vám cvičenie pomôže vybudovať svaly, ktoré naštartujú váš metabolizmus a pomôžu spáliť viac kalórií. Taktiež krásne vyformuje vašu postavu. Cvičenie môže byť tiež spôsobom, ako sa dobre cítiť v prípade prehreškov – ak pôjdete na 2-hodinovú turistiku, vychutnáte si podávaný dezert na večeru bez pocitu viny. Pravidelný tréning je rovnako dôležitý ako správne stravovanie. Akonáhle si na tento životný štýl navyknete, stane sa pre vás chudnutie a udržanie vašej vysnívanej postavy hračkou.

Máte aj vy nejaké rady, ktoré vám pomohli pri chudnutí? Podeľte sa s nimi v diskusii pod článkom.

Mohlo by vás zaujímať: Ako najlepšie a najefektívnejšie naštartovať metabolizmus

Ilustračné foto: 123rf.com

Diskusia k článku 3 tvrdé kroky, ktoré vám zaručene pomôžu schudnúť

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku 3 tvrdé kroky, ktoré vám zaručene pomôžu schudnúť