20 bylín a korenín pre štíhlu líniu

4 júna, 2013 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  14539
zdravé koreniny

Ponuka korenín je široká a rozširuje sa ďalej s pribúdajúcim vplyvom exotiky v našej kuchyni. Veľký vplyv má najmä indická, kubánska či karibská kuchyňa, ktorá hýri arómou, chuťou a farbami rôznych druhov korenín. Málokto však vie, že správnym druhom a spôsobom použitia korenín a bylín sa dá pomerne ľahko schudnúť a udržať si svoju ideálnu hmotnosť. Bylinky a koreniny majú totiž schopnosť zvýšiť metabolizmus, urýchliť spaľovanie, pomáhajú udržať dlhšie pocit sýtosti a zlepšujú celkovú kvalitu stravy. Takže neváhajte a okoreňte si každé svoje jedlo. Prinesiete do svojej kuchyne nielen pestrosť, ale aj prievan do svojho šatníka, pretože keď schudnete, budete potrebovať nové oblečenie.

20 bylín a korenín pre štíhlu líniu

Škorica

Prvé miesto si určite zaslúži škorica, ktorá je všestranným bojovníkom s neželaným tukom. Škorica dokáže udržať pocit sýtosti dlhšie. Znižuje pocit hladu a urýchľuje metabolizmus tukov. Okrem toho má jemne povzbudzujúce účinky a je prospešná aj pre naše črevá.

Zázvor

Zázvor je dobrým pomocníkom pri očiste nášho organizmu. Má všestranné účinky – od liečivých v období chrípok až po zoštíhľujúci a očistný, ktorý pozná len málokto. Zázvor pomáha odstraňovať nežiaduce látky z potravy, ktoré sa zasekli v tráviacom systéme a tým bráni ukladaniu tukov.

Kardamón

Toto korenie, okrem farby a arómy, prináša zrýchlenie metabolizmu a schopnosť efektívnejšieho spaľovania tukov v organizme.

Kurkuma

Tento žlto–oranžový prášok má všestranné účinky v procese chudnutia a blahodarný vplyv na zdravé spaľovanie kalórií. Prispieva k znižovaniu tvorby tukových zásob.

Acai bobule

Acai v akomkoľvek skupenstve, či už ako šťava, alebo jemný prášok, pomáha chudnúť efektívne. Zabraňuje hromadeniu tuku v tele, má silné povzbudzovacie vlastnosti a veľký obsah antioxidantov, čo z týchto bobúľ robí univerzálnu diétnu potravinu.

List žihľavy

Žihľava obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ako je vitamín C a A. Má silne močopudné a očistné účinky nielen na obličky a močový trakt, ale aj na krv. Je vhodná aj ako prostriedok pri chudnutí, pretože spaľuje tuk.

Guarana

Guarana má tiež močopudné vlastnosti a schopnosť v istom množstve spaľovať tuk. Má však najmä povzbudzujúce účinky na nervový systém a pomôže vám vyhnúť sa stresu z chudnutia.

Kajenské korenie

Kajenské korenie, podobne ako niektoré druhy čili papričiek, obsahuje kapsaicín. Kapsaicín je látka, ktorá pomáha pri procese redukcii váhy v tom, že spaľuje tuk. Má jemne hrejivý účinok a zrýchľuje metabolizmus, čím telo núti spaľovať tuk.

Rasca

Rasca je prospešná najmä pre náš tráviaci systém. Účinne odstraňuje problém s plynatosťou a zápchou. Pomáha tiež spaľovať tuk a posilňuje imunitný systém.

Ženšen

Ženšenový koreň je výborným stimulantom. Pomáha zvýšiť hladinu energie, a tým telo spaľuje viac tukov.

Čierne korenie

Toto najpoužívanejšie korenie obsahuje zlúčeninu zvanú piperín, ktorá pomáha zrýchliť metabolizmus, a tým urýchľuje proces chudnutia. Čierne korenie je tiež veľmi prospešné nášmu tráveniu.

Púpava

Kvet púpavy má nielen liečivé účinky (predovšetkým na horné a dolné dýchacie cesty), ale aj pozitívny vplyv na našu snahu o redukciu váhy. Púpava nás udrží dlhšie sýtymi a má veľmi dobrý nutričné zloženie.

Ľanové semená

Ľanové semienka majú schopnosť zaplniť a zasýtiť nás. Zabránia tak prehnanému prejedaniu. Okrem toho pôsobia prospešne aj na očistu hrubého čreva.

Guarová guma

Guarová guma je prospešná najmä pre diabetikov, ale nemali by ju obísť ani ľudia, ktorí sa snažia schudnúť pár kíl. Pomáha totiž zlepšiť proces trávenia a udržať si pocit sýtosti dlhšie.

Garcínia

Toto nevšedné ovocie má schopnosť potlačiť chuť do jedla a obmedziť tak príjem prebytočných kalórií, prípadne uľahčiť zhadzovanie uložených tukových vankúšikov.

Horčica / Horčičné semená

Horčičné semená sú prospešné nášmu telu a vhodné pri redukcii váhy, pretože pomáhajú zvýšiť metabolickú aktivitu.

Kokosový olej

Kokosový olej tiež pomáha urýchliť metabolizmus, čím zabezpečuje uvoľňovanie energie a podporuje chudnutie.

Semená feniklu

Malé semienka feniklu sú prospešné pre naše trávenie, pretože uľahčujú proces trávenia a majú očistný účinok na pečeň a jej bunky.

Psyllium

Tento prostriedok na redukciu váhy znamená krok tým správnym smerom, čo sa týka zhadzovania nechcených kilogramov. Nielenže pomáha pri zápche a očistnom procese, ale aj pomáha pri vstrebávaní jednoduchých sacharidov a udrží nás sýtymi.

Ibištek

Ibištek obsahuje rôzne látky vhodné na chudnutie a boj s kilogramami. Chróm zamedzuje chuti na sladké. Kyselina askorbová a kyselina hydroxicitrónová (HCA) potláča chuť do jedla, znižuje telesnú hmotnosť a redukuje príjem potravy.

Diskusia k článku 20 bylín a korenín pre štíhlu líniu

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku 20 bylín a korenín pre štíhlu líniu