10 rád ako schudnúť

13 mája, 2012 0 komentárov Zdieľať Zobrazení :  3814
10 rád ako schudnúť

Ak sa chcete dozvedieť, ako schudnúť, potom ste na správnej stránke. Zhromaždili sme pre vás rady, ako schudnúť zdravým spôsobom, bez toho aby ste sa uchyľovali k nezdravému stravovaniu, alebo užívali rôzne produktové výstrelky na chudnutie.

10 rád ako schudnúť, ktoré nie sú vôbec náročné

Cvičte každý deň

Každodenným 20 minútovým cvičením zvýšite rýchlosť svojho metabolizmu, budete mať zdravé srdce a zvýšite tak šancu na zníženie vašej hmotnosti.

Jedzte z menších tanierov

Niektoré štúdie dokazujú, že množstvo jedla, ktoré zjete, závisí na veľkosti vašich tanierov. Ak používate väčší tanier, budete aj viac jesť. Je to psychologická súvislosť medzi veľkosťou taniera a množstvom jedla, ktoré zjete, bez ohľadu na to, akí ste hladní.

Vyhoďte nezdravé jedlo z kuchyne a chladničky

Hovorí sa, že "prevencia je vždy najlepší liek", a to rovnako platí aj pre chudnutie. Namiesto toho, aby ste mali pokušenie jesť nezdravé potraviny a sladkosti, ktoré sú vo vašej chladničke, zaobstarajte si domov zdravé potraviny. Čerstvé ovocie, zeleninu, celozrnné výrobky a orechy.

Nahraďte plnotučné potraviny za potraviny s nízkym obsahom tuku

Ak chcete schudnúť, zamerajte sa na potraviny s nižším obsahom tuku. Miesto plnotučného mlieka zvoľte mlieko nízkotučné. Obsahuje rovnaké množstvo vitamínov a minerálnych látok ako plnotučné, len má menej kalórií.

Vytvorte si diétny plán a dodržiavajte ho

Diétny plán je zásadný bod úspešnej diéty. Musíte mať predstavu o tom, čo chcete dosiahnuť. Pokiaľ sa svojho diétneho plánu budete držať, dosiahnete výsledky v chudnutí. Diétny plán musí byť detailne naplánovaný a musí mať konkrétne ciele. Jasne si určite, koľko kíl chcete zhodiť a kedy. V diétnom pláne môže byť aj takáto myšlienka „chcem schudnúť 10 kíl do konca roka“.

Horúce a korenené potraviny zvyšujú metabolizmus

Je dokázané, že horúce a korenené potraviny môžu zvýšiť váš metabolizmus. To preto, že v tele urýchľujú tepelné deje a dávajú tak podnet k procesu spaľovania tukov.

Vždy si prečítajte etikety na potravinách

Ak chcete schudnúť, je veľmi dôležité, aby ste študovali etikety na potravinách. Etikety obsahujú dôležité informácie o položke. Z etikiet môžete vyčítať, koľko daná potravina obsahuje kalórií, tukov a cukru. Tieto údaje sú dôležité pre ľudí, ktorí chcú schudnúť. Etikety vám pomôžu v obchode pri rozhodovaní a zistíte tak ešte pred nákupom, že ktoré potraviny je vhodné jesť počas diéty a ktorým je lepšie sa vyhnúť.

Vážte sa raz za týždeň

Ľudia, ktorí sú v procese chudnutia kladú veľký dôraz na výsledky a obvykle sa vážia každý deň. Vôbec to nie je nutné. Takýmto spôsobom môžete skôr napáchať viac škody ako úžitku. Vážte sa raz týždenne, zaznamenávajte si svoje pokroky, prípadne neúspechy a prijmite raz za týždeň prípadné nápravné opatrenia.

Po jedle si vyčistite zuby

Veľa ľudí má záľubu jedávať pri pozeraní televízie. Ak chcete schudnúť, s jedením pri televízii musíte skoncovať. Ak pozeráte televízor večer a popri tom si pochutnávate na dačom slanom či sladkom, vaše telo si s takto prijatými kalóriami v noci dobre neporadí. Vyskúšajte si po večeri vyčistiť zuby a stratíte tak chuť na večerno-nočné jedenie. Okrem čistenia zubov po večeri, môžete vypiť aj pohár vody, aby sa váš žalúdok naplnil.

Spite minimálne 7 hodín denne

Výskumy dokazujú, že ľudia, ktorí spia menej ako 7 hodín, majú tendenciu na priberanie a hromadenie tuku, ako ľudia, ktorí spia normálne. Majú to na svedomí práve hormóny, ktoré sa nám počas spánku vyplavujú.

Foto © Ariwasabi - Fotolia.com

Diskusia k článku 10 rád ako schudnúť

komentárov

Powered by Facebook Comments

Podobné články


Diskusia k článku 10 rád ako schudnúť