Dnes je 21. September 2014

Diéta pre deti

Diéta pre deti

Diéta pre deti je určená pre všetky deti od 4-15 rokov, pokiaľ je ich zdravotný stav v poriadku a nevyžaduje inú osobitnú diétu na základe nejakej choroby. Táto diéta je v podstate racionálna strava zameraná na detský vek.

Jedálny lístok dieťaťa obsahuje po väčšine všetky jedlá, ktoré sú obvyklé pri racionálnej strave. Potrava by sa nemala mechanicky upravovať, nakoľko deti sa majú naučiť ju dobre pohrýzť. Jedlo by malo byť jednoduché, ľahko stráviteľné a málo korenené. Ak chceme prikoreniť, nepoužívame ostré typy korenia. Na mastenie používame maslo, zriedkavejšie používame rastlinný olej.

Najdôležitejšie je, aby bola strava dieťaťa pestrá, nedráždivá, biologicky plnohodnotná a bohatá na bielkoviny a vitamíny. Bielkoviny používame predovšetkým mliečne a vitamíny získavame najmä z ovocia a zeleniny. V žiadnom prípade neskúšajte tabletky na chudnutie pre deti, dojčatá a ďalšie nezmysly. Strava dieťaťa musí byť plnohodnotná.

Máte skúsenosti s potravinami a receptami, ktoré sú, alebo nie sú vhodné pre deti? Podeľte sa s nami o ne v diskusii pod článkom. Ďakujeme!

Foto © Gorilla – Fotolia.com


Značky: ,

Diskusia k článku

komentárov

Powered by Facebook Comments

Mohlo by Vás zaujímať

Sponzorské články

popup-ebook-700x500